Мир вам и дому вашему
Поиск по форуму:

Христианство на практике

Автор
Тема:
Светлана
Зарегистрирован: 13.01.2009 Откуда: Украина Сообщения: 19
09.01.2010 22:46
Только прошло в Украине празднование Рождества. В Церквях Христовых не принято праздновать Рождество. А люди вокруг все равно его празднуют. И колядовальники ходят по квартирам. Слышала от одной христианки высказывание: "Кто не пускает колядовальников в дом, тот злой."
Вопрос: нужно ли нам, христианам, пускать колядовальников в квартиру? Следует ли поддерживать все эти традиции?

Комментарии:  

Страницы: [1]2>>
 Автор  Тема:
Ігор Чернешенко Проповедник ЦХ
Зарегистрирован: 13.08.2009 Откуда: Украина Сообщения: 575
10.01.2010 19:50
Варто запитати у християнки, що вона мана на увазі: пустити погрітися, чи налити стопочку за здоровя Коляди?

Пускати/не пускати - з якою ціллю?

Що таке колядування? Колядки - це суто язичницькі, навіть неприкрито язичницькі пісеньки, що супроводжуються різними діяннями. Це частина поганської обрядовості.
Ще з уроків народознавства нам відома історія про те, як якась потвора зїдала бога сонця і, здається, богиня Коляда народжувала нове сонце, це було приурочене до дня зимового сонцестояння. Усі язичники бігали раділи, водку пянствували. Коли православне язичництво зявилося, то змішалося із автентичним, місцевим язичниством, і до пісеньок додали слова про Ісуса, але сенс залишвся той самий.
Моя мама - вчитель укр. мови та літератури, народознавства. В школі пропихають "національні" "рідні" вірування і звичаї. Я в дитинстві брав учать у різних сценках, колядках, та це й в козу передягався. То все неприховане язичиство під маркою "повернення до коріння".

Якщо я даю людям себе "посівати" "колядувати" то беру участь у їх темних ділах, бо для цього обряду потрібен і господар і обрядодії.

Можливо, не варто прогонити людей, а почати їх питати про те, що вони роблять, що це означає. Хоча, звісно, з мудрістю: якщо перед дверима стоять паро-трійко "напосевавшихся", то конструктивної розмови не вийде.
Yura.Bublik
Зарегистрирован: 10.11.2009 Откуда: Украина Сообщения: 24
10.01.2010 20:36
Светлана
нужно ли нам, христианам, пускать колядовальников в квартиру?

Я думаю, что пускать стоит, потому что при этом нам предоставляется замечательная возможность убрать "пелену" из глаз колядовальников, рассказав им об Иисусе и о воле Отца по отношению к ним.
Но во всём, как Игорь сказал необходима мудрость, а именно, как и что говорить, учитывая состояние прибывших.
Альона
Откуда: Украина Сообщения: 25
10.01.2010 21:54
Комментарий был удален Альона в 04.03.2013 14:40 и более недоступен.
Admin Администратор
Проповедник ЦХ
Зарегистрирован: 12.01.2009 Откуда: Украина Сообщения: 1947
10.01.2010 22:15
Светлана
Вопрос: нужно ли нам, христианам, пускать колядовальников в квартиру? Следует ли поддерживать все эти традиции?

- Пускать или не пускать, зависит от цели. Если ты знаешь как будешь говорить и знаешь цель с которой будешь говорить, тогда можно (например евангелизация). Если не знаешь, впустишь и что потом с ними делать, тогда лучше не стоит.
- Поддерживать языческие традиции нам однозначно не стоит.
Сообщение отредактировал Admin - 10.01.2010 22:19
Galukd Проповедник ЦХ
Зарегистрирован: 12.08.2009 Откуда: Украина Сообщения: 3075
24.01.2010 17:11
В блогах появилась статья на эту тему. Название: Можно ли христианам соблюдать популярные праздники?  
Ігор Чернешенко Проповедник ЦХ
Зарегистрирован: 13.08.2009 Откуда: Украина Сообщения: 575
26.01.2010 13:45
Читав статтю, цікава, але...
Звісно, вона не покликана дати відповіді на всі питання, тим більше, що торкається ще безлічі інших тем.

Тут є багато субєктивних моментів, яких не торкається сефра логіки.
Але варто і розділяти релігійні і нерелігійні свята. Хоча і тут, часто, буде субєктивний розподіл.

Як для себе, приведу ряд поганських (з нальтотом а-ля "християнства") свят: Різдво, Миколая, Пасха (з традицією її святкування), Хрещення, Трійця, Ханука (і це погани), тощо. Тут є чітка підстава для зарахування в поганство: божества і небіблійні вчення.

Субєктивність же полягає в тому, що особисто я вкладаю в те чи інше свято. Але, ІМХО, не можливо святкувати Водохреща і для себе вкладати який інший смисл, бо то вже буде не водохреща. По змісту, формі, цілі, обрядах - це щире гидоцтво.

Деякі свята я не відношу до поганських субєктивно, бо в них загубився, або відразу був відсутній поганський елемент. Приклади: Новий рік, день народження, день Конституції, 6 грудня (або 23 лютого), тощо. Ці свята (наприклад новий рік) колись мали релігійне значення, зараз воно або зовсім зникло (замінилося "Різдвом"), або транформувалося, комерціоналізувалося.

Про день надодження. То лише "свідки сторожової вежі" здогадалися опоганити це свято мотивуючи тим, що і фараон і Ірод на своїх днях народження вели себе погано і Івану Хрестителю голову відрубав Ірод. Хоч логіки тут катма, але стверджують, що через це дня народження святкувати не треба. Там ще є аргументи, але вони теми вже не стосуються. Якщо ми погодимося із такими аргументами, то безчестимо логіку. Варто ще відмітити, що праведний Йов, швидше за все, відмічав дні народження своїх дітей. Такий висновок можна зробити на основі аналізу фраз "день його" і подібних.

Якщо християнин бачить, що це свято в очах людей (соціумі) є релігійним і разом із іншими яйця красить, то кому він служить? То він на Бога плює.

Щодо Хелловіна, то тут також виникає небезпека. Можливо, на заході це і не сприймають як щось тісно повязане із релігією (хоча "ніч напередодні всіх святих" недвозначно говорить про релігійність), проте в нас це дійство носить релігійний характер, принаймні в моїх очах.

Якщо ми будемо привносити це свято в іншу культуру, то це може бути великою камінюкою для чієїсь віри. Якщо наприклад моя свобода і розуміння (бо я живу в іншіій культурі) дають мені право брати участь у святі, наряджаючись у всіляку гидоту; я таке колись робив :(; то треба бути обережним, щоб моя свобода не була підставою для спокуси інших.
Galukd Проповедник ЦХ
Зарегистрирован: 12.08.2009 Откуда: Украина Сообщения: 3075
26.01.2010 16:57
Братья, как считаете
К Римлянам 14:5 Иной отличает день от дня, а другой судит о всяком дне равно. Всякий поступай по удостоверению своего ума.
относится ли этот отрывок  к данной теме? Если да, то каково его применение?
Ігор Чернешенко Проповедник ЦХ
Зарегистрирован: 13.08.2009 Откуда: Украина Сообщения: 575
26.01.2010 19:41
Звісно, що так.
Тому я і кажу, що 8 березня святкувати не обовязково biggrin


Але до теми має відношення і:

 1-е Iвана 5:21 Дітоньки, бережіться від ідолів! Амінь
Galukd Проповедник ЦХ
Зарегистрирован: 12.08.2009 Откуда: Украина Сообщения: 3075
27.01.2010 0:52
Ігор Чернешенко
Тому я і кажу, що 8 березня святкувати не обовязково biggrin

Ну, я не думаю, что Павел говорил о подобных днях, если серьезно. Думаю, что это имело таки отношение, скажем так, к религиозным убеждениям.

Ігор Чернешенко
1-е Iвана 5:21 Дітоньки, бережіться від ідолів! Амінь

Да, так и есть. Поэтому в другом месте он горит тоже о днях, но уже, как кажется, с укором
Гал. 4
9. Ныне же, познав Бога, или, лучше, получив познание от Бога, для чего возвращаетесь опять к немощным и бедным вещественным началам и хотите еще снова поработить себя им?
10. Наблюдаете дни, месяцы, времена и годы.
11. Боюсь за вас, не напрасно ли я трудился у вас.
Ігор Чернешенко Проповедник ЦХ
Зарегистрирован: 13.08.2009 Откуда: Украина Сообщения: 575
27.01.2010 10:33
Діма, так що тоді виступає розмежувальною лінією між цими святкуваннями?

Де "можна" а де "нніззя"? Як ти вважаєш? Або яку лінію для себе проводиш?

Ще виникла думка. Чи правильно буде для християнина брати участь у сатанинських святах? Якщо ні, то чому? Чим відрізняється якесь сатанинске "свято" від свята Трійці чи Водохреща, Різдва (хоча тут, можливо, більший нальот християнства)?
Galukd Проповедник ЦХ
Зарегистрирован: 12.08.2009 Откуда: Украина Сообщения: 3075
28.01.2010 12:01
Ігор Чернешенко
Діма, так що тоді виступає розмежувальною лінією між цими святкуваннями?

Де "можна" а де "нніззя"? Як ти вважаєш? Або яку лінію для себе проводиш?

Для меня в этом вопросе определяющим является Рим. 14:1-15:7
Павел начинает рассмотрение вопроса с ясного заявления
К Римлянам 14:1 Немощного в вере принимайте без споров о мнениях.
То есть, вопросы пищи и праздников в том контексте, в каком апостол далее рассматривает их, относятся к сфере мнений.
Далее это подчеркивается: каждый может иметь свое мнение.
К Римлянам 14:5 Иной отличает день от дня, а другой судит о всяком дне равно. Всякий поступай по удостоверению своего ума.
К Римлянам 14:22 Ты имеешь веру? имей ее сам в себе, пред Богом. Блажен, кто не осуждает себя в том, что избирает.

Разделительная черта где здесь? Как я вижу для себя, есть несколько моментов.
1) Совесть человека.
К Римлянам 14:22 Ты имеешь веру? имей ее сам в себе, пред Богом. Блажен, кто не осуждает себя в том, что избирает.
К Римлянам 14:23 А сомневающийся, если ест, осуждается, потому что не по вере; а все, что не по вере, грех.

2) Понимание, восприятие
К Римлянам 14:14 Я знаю и уверен в Господе Иисусе, что нет ничего в себе самом нечистого; только почитающему что-либо нечистым, тому нечисто.
Здесь хотел бы заметить, что апостол называет верующих, которые отличают дни и не едят мяса, немощными. Их понимение и их духовность только в самом начале своего развития. Вот ты дальше пишешь:

Ігор Чернешенко
Чи правильно буде для християнина брати участь у сатанинських святах?

Конечно, нет.
1-е Коринфянам 10:18 Посмотрите на Израиля по плоти: те, которые едят жертвы, не участники ли жертвенника?
1-е Коринфянам 10:19 Что же я говорю? То ли, что идол есть что-нибудь, или идоложертвенное значит что-нибудь?
1-е Коринфянам 10:20 Нет, но что язычники, принося жертвы, приносят бесам, а не Богу. Но я не хочу, чтобы вы были в общении с бесами.
1-е Коринфянам 10:21 Не можете пить чашу Господню и чашу бесовскую; не можете быть участниками в трапезе Господней и в трапезе бесовской.
Но дело в том, что человек, который празднует Рождество или Пасху, уверен, что делает это для Бога. Имеющий знание, понимает, что этого делать не нужно. Но есть те, кому это еще не открылось, их совесть мучит, если они этого не делают. Придет время, Бог откроет.

3) Направленность, мотивация.
Если я ем идоложертвенное просто как пищу, то это приемлемо (хотя приносилось идолам).
1-е Коринфянам 10:25 Все, что продается на торгу, ешьте без всякого исследования, для спокойствия совести;
Почему? Потому что идол - ноль, пустышка, и нет никакого влияния на меня, если я даже идоложертвенное буду кушать, просто как пищу.
Но если я осознанно приношу идолу эту жертву, о это уже другое
1-е Коринфянам 10:19 Что же я говорю? То ли, что идол есть что-нибудь, или идоложертвенное значит что-нибудь?
1-е Коринфянам 10:20 Нет, но что язычники, принося жертвы, приносят бесам, а не Богу. Но я не хочу, чтобы вы были в общении с бесами.
1-е Коринфянам 10:21 Не можете пить чашу Господню и чашу бесовскую; не можете быть участниками в трапезе Господней и в трапезе бесовской.

 Если я елочку поставил дома в связи с традицией встречать так Новый год - нет проблем. smile
Но если для того, чтобы духов задобрить - проблемы есть  diablo
Взять то же колядование. Когда я ходил на колядки, исключительно по двум причинам: весело, интересно, то есть забава, и еще прибыльно smile
Ігор Чернешенко Проповедник ЦХ
Зарегистрирован: 13.08.2009 Откуда: Украина Сообщения: 575
28.01.2010 14:10
Діма, якщо я вірно зрозумів, то розмежування - це ціль дійства, совість і розуміння? А як щодо обєктивних речей?

Я полюбляю розглядати контрасні речі, так краще видно. 

Galukd
Но дело в том, что человек, который празднует Рождество или Пасху, уверен, что делает это для Бога. Имеющий знание, понимает, что этого делать не нужно

А якщо людина святкує "Трійцю" чи "Івана-Купала" (сподіваюся, що ні в кого не виникає питань з приводу того, що це суто поганська традиція) і думає, впевнена, що вона робить це для Бога, то чи буде це гріхом на основі 1 Кор 10:20? Чи буде Бог дивитися як на щось приємне для Нього чи, хоча б, нейтральне? Чи можна сказати із чистою совістю, що обкладатися зеленню на "Трійцю" для захисту буде не гріховним перед Богом? 

Galukd
3) Направленность, мотивация.
Если я ем идоложертвенное просто как пищу, то это приемлемо (хотя приносилось идолам).

Святкування релігійних свят полягає у виконанні певних обрадів, чиненні дійств, особливому ставленні до дня, утриманні від чогось, тощо. Чи можу я святкувати, не приймаючи участі хоч в частині цих обрядів? Ні, бо за визначенням це буде вже не святкуваня, а просто "примазався". Як я можу нарізати зелені на річці, нести святити в православний храм і думати "це нічого не значить, це я прото так", або робити інші подібні діла.

Якщо із Пасхою більш-менш зрозуміло, то як бути із іншими (Трійця, Водохреща, Миколи, та інше)? Погоджуся, що під час Пасхи я можу відповісти на привітання, як то роблять традиційно, адже Ісус таки дійсно воскрес і це щира правда. Я можу зїсти шматок (і не один, із сметанкою) паски, навіть крашанку навернути - їжа як їжа. Я пожу помолитися в цей день, подякувати за благодать, згадати Його смерть і воскресіння. А як святкувати вищезазначені язичницькі свята, щоб це було Богу приємно? Чіткі рекомендації потрібні.  
Константин
Зарегистрирован: 12.01.2010 Откуда: Россия Сообщения: 105
29.01.2010 3:04
Мне кажется, и это исключительно моё личное мнение не претендующее на истинность - Нельзя!
Ведь праздник то язычества и многобожия. А нам надо блюсти себя в чистоте Духовной! К этому Призвал нас Господь! Раз отступим, два...и...Короче не стоит!
Другое дело, отказывать, как можно тактичней и не оскорбительней! Ведь тот, кто сегодня колядует в неведении своём, завтра может стать Братом или Сестрой во Христе!
Я например уже лет пятнадцать, елку не ставлю и не наряжаю. Дети выросли без "рождественской ёлки".
Хотя Рождество Христово - Мой Любимый Праздник!yes
Сообщение отредактировал Константин - 09.02.2010 12:56
Galukd Проповедник ЦХ
Зарегистрирован: 12.08.2009 Откуда: Украина Сообщения: 3075
29.01.2010 12:54
Ігор Чернешенко
Діма, якщо я вірно зрозумів, то розмежування - це ціль дійства, совість і розуміння? А як щодо обєктивних речей?

Я, конечно же, не претендую на владение истиной в последней  инстанции. но мне кажется, что, исходя из Рим. 14 в подобных вопросах говорить об объективности не приходится. Для слабых в вере объективным является необходимость отказа от мяса и соблюдение праздников. Для других объективность в понимании, что такой подход неверен и такого требования (отказ от мяса и празднование особых дней) нет.

Ігор Чернешенко
А якщо людина святкує "Трійцю" чи "Івана-Купала" (сподіваюся, що ні в кого не виникає питань з приводу того, що це суто поганська традиція) і думає, впевнена, що вона робить це для Бога, то чи буде це гріхом на основі 1 Кор 10:20? Чи буде Бог дивитися як на щось приємне для Нього чи, хоча б, нейтральне?

Насчет "Івана-Купала" я не в курсе, что это (flag_of_truce)
Что касается Троицы (и подобное: Пасха, Преображение и т.д.) и
1-е Коринфянам 10:20 Нет, но что язычники, принося жертвы, приносят бесам, а не Богу. Но я не хочу, чтобы вы были в общении с бесами.
что разница есть. Конечно, свою роль играют атрибуты празднования. Если мое празднование Пасхи заключается в том, что я иду в храм, целую иконы и поклоняюсь им, то в таком случае 1 Кор. 10:20 про меня. Если для меня праздник в том, чтобы говорить "Христос воскрес" именно в этот день, в радости от веры в этот факт, с верой, что Богу это приятно, то не думаю, что Бог будет смотреть на это как на нечто неприятное Ему. Иначе что тогда означает:
К Римлянам 14:5 Иной отличает день от дня, а другой судит о всяком дне равно. Всякий поступай по удостоверению своего ума.
К Римлянам 14:6 Кто различает дни, для Господа различает; и кто не различает дней, для Господа не различает. Кто ест, для Господа ест, ибо благодарит Бога; и кто не ест, для Господа не ест, и благодарит Бога.

Если человек верит, например, что нужно соблюдать субботу, и делает это для Господа, при этом не навязывая другим, я не вижу причин сказать, что перед Богом это неприемлемо.

Ігор Чернешенко
Чи можна сказати із чистою совістю, що обкладатися зеленню на "Трійцю" для захисту буде не гріховним перед Богом? 

Я не понял насчет "для защиты". Если речь о суеверии, то это неправильно.

Ігор Чернешенко
Святкування релігійних свят полягає у виконанні певних обрадів, чиненні дійств, особливому ставленні до дня, утриманні від чогось, тощо. Чи можу я святкувати, не приймаючи участі хоч в частині цих обрядів? Ні, бо за визначенням це буде вже не святкуваня, а просто "примазався". Як я можу нарізати зелені на річці, нести святити в православний храм і думати "це нічого не значить, це я прото так", або робити інші подібні діла.

Потому я выше и говорил о атрибутах празднования. Если ту же зелень человек вешает на свой дом, "потому что все так делают; только чтобы люди не осуждали, не выделяться" - это пустышка. Сам человек не придает этому никакого значения. Если я иду на коляду ради развлечения - это ноль, мои действия не несут никакого смысла в плане религиозном. Конечно же, если мне наливают, и я для поддержания традиции не отказываюсь... Не об этом речь. Есть такая часть праздников, обряды, действия, традиции, которые сами по себе не являются аморальными, греховными, нечистыми. Например, сказать на Пасху людям, для которых этот праздник значим "Христос воскрес!" или ответить  "Воистину воскрес!" не будет греховно.

Ігор Чернешенко
А як святкувати вищезазначені язичницькі свята, щоб це було Богу приємно? Чіткі рекомендації потрібні.  

Опять же, дело в восприятии (не только, но и в нем). Для некоторых Троица и подобное совсем не языческий праздник. И если человек как-то "наблюдает этот день", не выходя за рамки, где уже начинается грех, то это приемлемо. Галаты делали это, наверное, предполагая прямую связь со спасением, поэтому Павел говорил
К Галатам 4:9 Ныне же, познав Бога, или, лучше, получив познание от Бога, для чего возвращаетесь опять к немощным и бедным вещественным началам и хотите еще снова поработить себя им?
К Галатам 4:10 Наблюдаете дни, месяцы, времена и годы.
К Галатам 4:11 Боюсь за вас, не напрасно ли я трудился у вас.
Римлянам же он писал:
К Римлянам 14:5 Иной отличает день от дня, а другой судит о всяком дне равно. Всякий поступай по удостоверению своего ума.
Это значит, что можно как-то праздновать, и при этом Бог не будет осуждать.
Других рекомендаций, кроме названых ранее, я не вижу.
Ігор Чернешенко Проповедник ЦХ
Зарегистрирован: 13.08.2009 Откуда: Украина Сообщения: 575
29.01.2010 14:14

До сих пір не можу побачити різнчицю чому можна брати учать  в одних релігійних святах поган і не можна в інших (по суті таких самих святах)? Чому Різдво можна, а Івана-Купала (там де через вогник пригають, голяка купаються, тощо), Миколая, Водохреща не можна?

Якщо принцип розмежування: субєктивні думки, переконання, розуміння, ціль, і не можна людині перечити в цьому, адже вона для себе сама вирішує, то виникає велика проблема. Наприклад, людина святкує Івана-Купала, я до неї звертаюся: "брате/сестро, то це ж щире язичництво і поклоніння ідолам", а людина мені відповість: "а ти Римлянам 14:1 читав? За моїм розумінням - це нормально".
І що виходить? Є поганятина, гріховне дійство, дії на честь божества Купала, брат бере в них участь і грішить, і це обєктивна дійсність, чи не так? Його переконання не можуть змінити цю обєктивну дійсність, бо його переконання - субєктивні. Але і я йому нічого сказати не можу, бо в очах цієї людини, вона робить за Рим 14:1. 


К Ефесянам 5:11 и не участвуйте в бесплодных делах тьмы, но и обличайте.
Чи має це яке відношення до святкування вищезаначених свят? Ці рілігійні свята від кого? А якщо я беру участь у них, хоч і "понарошку", то чи беру я в них участь? (каламбур вийшов, але ж..)
2-е Коринфянам 6:14 Не преклоняйтесь под чужое ярмо с неверными, ибо какое общение праведности с беззаконием? Что общего у света с тьмою?
Не думаю, що я занадто широко тлумачу це місце.

Також треба визначити поняття "святкувати". Поздороватися із людьми "Воістину воскрес", чи буде це святкуванням?

Треба також визначитисчя, що означає слово "отличает" із Римлянам 14. Це те, що ти описав, як піднесений настрій, помолитися, відповісти "Воістину воскрес", чи це яка поганська "тусовка"?

Galukd
Если человек верит, например, что нужно соблюдать субботу, и делает это для Господа, при этом не навязывая другим, я не вижу причин сказать, что перед Богом это неприемлемо.

Якщо людина вірить, що необхідно (нужно) дотримуватися суботи, значить це повязано із спасінням, догоджанням Богу, то що тоді означають слова:
 К Галатам 5:2 Вот, я, Павел, говорю вам: если вы обрезываетесь, не будет вам никакой пользы от Христа.
К Галатам 5:3 Еще свидетельствую всякому человеку обрезывающемуся, что он должен исполнить весь закон.
К Галатам 5:4 Вы, оправдывающие себя законом, остались без Христа, отпали от благодати,

Якщо вона бачить, що це "нужно" робити, то чому тоді вона це не "навязує", якщо це Божа воля? Адже, якщо це "нужно" робити, а інші не роблять, то це їм гріх і спотикання для самої цієї людини.


Про Івана Купала: http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD_%D0%9A%D1%83%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B0 
Але статейка "мяка", не про все розповідає.

Сообщение отредактировал Ігор Чернешенко - 29.01.2010 14:25

Страницы: [1]2>>

(С) 2008-2024, Христианский Форум.
Комментарии, замечания, пожелания и предложения адресуйте нашему вебмастеру
Размещено в дата центре компании dline.ua