Мир вам и дому вашему
Поиск по форуму:

Христианство на практике

Автор
Тема:
Ігор Чернешенко Проповедник ЦХ
Зарегистрирован: 13.08.2009 Откуда: Украина Сообщения: 575
10.01.2010 19:50
Варто запитати у християнки, що вона мана на увазі: пустити погрітися, чи налити стопочку за здоровя Коляди?

Пускати/не пускати - з якою ціллю?

Що таке колядування? Колядки - це суто язичницькі, навіть неприкрито язичницькі пісеньки, що супроводжуються різними діяннями. Це частина поганської обрядовості.
Ще з уроків народознавства нам відома історія про те, як якась потвора зїдала бога сонця і, здається, богиня Коляда народжувала нове сонце, це було приурочене до дня зимового сонцестояння. Усі язичники бігали раділи, водку пянствували. Коли православне язичництво зявилося, то змішалося із автентичним, місцевим язичниством, і до пісеньок додали слова про Ісуса, але сенс залишвся той самий.
Моя мама - вчитель укр. мови та літератури, народознавства. В школі пропихають "національні" "рідні" вірування і звичаї. Я в дитинстві брав учать у різних сценках, колядках, та це й в козу передягався. То все неприховане язичиство під маркою "повернення до коріння".

Якщо я даю людям себе "посівати" "колядувати" то беру участь у їх темних ділах, бо для цього обряду потрібен і господар і обрядодії.

Можливо, не варто прогонити людей, а почати їх питати про те, що вони роблять, що це означає. Хоча, звісно, з мудрістю: якщо перед дверима стоять паро-трійко "напосевавшихся", то конструктивної розмови не вийде.

Вернуться к дискуссии

(С) 2008-2024, Христианский Форум.
Комментарии, замечания, пожелания и предложения адресуйте нашему вебмастеру
Размещено в дата центре компании dline.ua