Мир вам и дому вашему
Поиск по форуму:

Христианство на практике

Автор
Тема:
Ігор Чернешенко Проповедник ЦХ
Зарегистрирован: 13.08.2009 Откуда: Украина Сообщения: 575
26.01.2010 13:45
Читав статтю, цікава, але...
Звісно, вона не покликана дати відповіді на всі питання, тим більше, що торкається ще безлічі інших тем.

Тут є багато субєктивних моментів, яких не торкається сефра логіки.
Але варто і розділяти релігійні і нерелігійні свята. Хоча і тут, часто, буде субєктивний розподіл.

Як для себе, приведу ряд поганських (з нальтотом а-ля "християнства") свят: Різдво, Миколая, Пасха (з традицією її святкування), Хрещення, Трійця, Ханука (і це погани), тощо. Тут є чітка підстава для зарахування в поганство: божества і небіблійні вчення.

Субєктивність же полягає в тому, що особисто я вкладаю в те чи інше свято. Але, ІМХО, не можливо святкувати Водохреща і для себе вкладати який інший смисл, бо то вже буде не водохреща. По змісту, формі, цілі, обрядах - це щире гидоцтво.

Деякі свята я не відношу до поганських субєктивно, бо в них загубився, або відразу був відсутній поганський елемент. Приклади: Новий рік, день народження, день Конституції, 6 грудня (або 23 лютого), тощо. Ці свята (наприклад новий рік) колись мали релігійне значення, зараз воно або зовсім зникло (замінилося "Різдвом"), або транформувалося, комерціоналізувалося.

Про день надодження. То лише "свідки сторожової вежі" здогадалися опоганити це свято мотивуючи тим, що і фараон і Ірод на своїх днях народження вели себе погано і Івану Хрестителю голову відрубав Ірод. Хоч логіки тут катма, але стверджують, що через це дня народження святкувати не треба. Там ще є аргументи, але вони теми вже не стосуються. Якщо ми погодимося із такими аргументами, то безчестимо логіку. Варто ще відмітити, що праведний Йов, швидше за все, відмічав дні народження своїх дітей. Такий висновок можна зробити на основі аналізу фраз "день його" і подібних.

Якщо християнин бачить, що це свято в очах людей (соціумі) є релігійним і разом із іншими яйця красить, то кому він служить? То він на Бога плює.

Щодо Хелловіна, то тут також виникає небезпека. Можливо, на заході це і не сприймають як щось тісно повязане із релігією (хоча "ніч напередодні всіх святих" недвозначно говорить про релігійність), проте в нас це дійство носить релігійний характер, принаймні в моїх очах.

Якщо ми будемо привносити це свято в іншу культуру, то це може бути великою камінюкою для чієїсь віри. Якщо наприклад моя свобода і розуміння (бо я живу в іншіій культурі) дають мені право брати участь у святі, наряджаючись у всіляку гидоту; я таке колись робив :(; то треба бути обережним, щоб моя свобода не була підставою для спокуси інших.

Вернуться к дискуссии

(С) 2008-2024, Христианский Форум.
Комментарии, замечания, пожелания и предложения адресуйте нашему вебмастеру
Размещено в дата центре компании dline.ua