Мир вам и дому вашему
Поиск по форуму:

Свободное общение

Автор
Тема:
tsvitnik
Зарегистрирован: 19.05.2010 Откуда: Украина Сообщения: 32
10.07.2013 17:33
http://ru.wikisource.org/wiki/%D0%AD%D0%A1%D0%91%D0%95/%D0%9F%D1%80%D1%83%D1%82,_%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B0

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D1%83%D1%82#.D0.9F.D1.80.D1.83.D1.82_.D1.8F.D0.BA_.D0.BE.D0.B1.27.D1.94.D0.BA.D1.82_.D1.82.D1.83.D1.80.D0.B8.D0.B7.D0.BC.D1.83

Верхня течія в Україні (Івано-Франківська та Чернівецька області) нижня — на кордоніМолдови з Румунією. Витоки розташовані на карпатському масиві Чорногора, біля гориГоверли. Річка спочатку тече переважно на північ, після (у межах міста Яремче) повертає на північний схід, ближче до Коломиї — на південний схід. Досягнувши кордону між Молдовою та Румунією, повертає ще більше на південний схід, а згодом — на південь. Впадає в Дунай за 3 км на захід від міста Рені (Одеська область).

Река Прут. Сферическая панорама 3д



http://www.bukovina.biz.ua/news/16540/



 

Неподалік від витоків Пруту розташований Прутський водоспад. Річка придатна для сплаву в умовах середньої або високої води на ділянці від Ворохти до Яремчі (довжина бл. 30 км). Тут трапляються різноманітні пороги середньої складності, зокрема Триступінчатий в кінці Ворохти, Водоспадний біля села Микуличин, косий між Микуличином та Яремчею. Найскладніше місце річки — Яремчанський каньйон завдовжки майже 2 км, який починається в Яремчі біля турбази «Гуцульщина» на правому березі і закінчується через 200–300 метрів після водоспаду Пробій, біля автомобільного мосту через ріку. Каньйон змушує майже без зупинок, з короткими перервами, долати доволі складні пороги, зокрема Прикарпатський, притиск Довбуша, і, звичайно ж, сам водоспад. Водоспад Пробій на Пруті має висоту приблизно 8 метрів та кут нахилу майже 45 градусів.

http://www.tourclub.com.ua/uk/info/local-lore/other/prut_river  ВЕЛЬМИ ЦІКАВИЙ САЙТ про Прут

Річка Прут



Чуєте рокоти?
Чуєте рев?
Прут послизнувся з обриву!
Бачите: пада позірний лев,
Хвилею піниться грива.
Падає в прірву, під три чорти,
У відчаї рине нестримно...


     поет В. Лучук.




Умовно, Прут до міста Чернівців має яскраво виражені три ділянки.

1.     Гірську - до Яремчі.

2.     Передгірну: Яремча-Коломия (64 км).

3.     Рівнинну: Коломия-Чернівці (100 км).

Найкращий час для сплаву по Пруті - весна, як і для всіх карпатських річок, а з Ділятина - ціле літо.

Без проблем починати сплав на катамаранах та рафтах можна з Ворохти. Ширина річки - близько 20 м, глибина - 0,5 м, в руслі - окремі камені, течія - швидка. Щоб почати вище, потрібна оцінка водності.

Селище Ворохта розташоване на берегах Пруту на висоті 800 м над рівнем моря за 89 км від Івано-Франківська. Воно відоме своїми мальовничими гірськими пейзажами, санаторіями, туристськими базами, комплексом лижних трамплінів, іншими спортивними спорудами.

Лоція ріки



Річка від Ворохти до Яремчі дуже бурхлива, без плесових ділянок. Велика швидкість течії і нескінченна вервечка порогів потребують постійної уваги і майстерності під час сплаву. Цей відтинок Пруту вважається найскладнішим і найцікавішим для рафтингу на високій воді.

1.     Зразу за Ворохтою, нижче від підвісного містка, починається поріг Ворохтянський завдовжки 600 м. Орієнтиром порога є різкий поворот ріки вправо і залізничний міст через потік, який впадає в Прут з лівого берега. В руслі багато великого каміння як надводного, так і підводного. Нижче через нього перекинутий міст з опорами в руслі за ним - невеликий острівець. Закінчується поріг за другим автомобільним мостом.






Стаття з книги "Туристські ріки Карпат"
Володимира Захарчука та Георгія Чурчуна


http://www.tourclub.com.ua/uk/info/other/weather Погода




Погода для походів та сплавів у Карпатах



В горах, на хребтах, погода як правило, дещо суворіша за погоду в долинах та населенних пунктах. Тому під час походу в Карпатах варто розраховувати на дещо холоднішу погоду, сильніший вітер, рясніший дощ, ніж це вказано на інформері. 

http://www.tourclub.com.ua/uk/tours/trekking/



Тим, хто збирається в похід в Карпати, рекомендуємо прочитати статті-поради від нашого провідного інструктора Володимира: "Походи в Карпати: куди, коли і для кого", а також "Тривалість походів в Карпатах"

  Серія "Спорт" - це традиційні походи в Карпати з рюкзаками, проживанням в наметах, готуванням їжі на вогнищі.  Ці походи відбуваються тільки в літній період, коли високогір'я Карпат звільнюється від снігу. Залежно від тривалості й складності маршруту літні походи вимагають середньої та доброї фізичної витривалості.

http://www.tourclub.com.ua/uk/tours/trekking/



Екстрім-гра: Гонки Андеграунд  http://www.tourclub.com.ua/uk/tours/get/speleo_honky_underground



Гонки Underground – 5 годинний екстремальний спелеоквест у печері Млинки
П’ять годин фізичного і психологічного навантаження у безперервному русі. 
Пересування у печері вимагає доброї фізичної підготовки, щоб протискатися у вузькі ходи і нірки, видиратися на кам’яні глиби, тримати рівновагу на хитких брилах, роклинюватися  усім тілом для подолання глибоких розщелин. Все це ми придобрили завданнями на кмітливість і вправність для всієї команди, в яких знадобляться і товаристський дух і сила і витривалість. 
Спробуйте – буде гаряче!

Сезон: січень - грудень
Тривалість: 1 день
 
Ціна: 200 грн



 




http://www.splav.lviv.ua/stpage.php?stid=14&lg=ua

Рафтинг по р. Прут


р. Прут (м. Яремче - с. Делятин, 15 км)


200



Речі для одноденного рафтингу/сплаву по річці з порогами:

1.    Взуття - кеди, старі кросівки, сандалі з п`ятнкою, які ви замочете. Заборонено брати шльопанці - сплав перетвориться у квест з пошуку загубленого взуття.

2.    Легкі штани (бажано тонка синтетика), які теж замочете. Не рекомендуємо брати шорти/плавки - за літо 2012 року ми використали на погорілців більше ящика Пантенолу. Скоро будемо продавати з 100% націнкою)

3.    Легка футболка на довгий рукав, звичайну футрболку теж не рекомендуємо.(див. п.2)

4.    Панамка (блейзер), але краще панамка, аби вуха не підсмажилися. Не рекомендовано брати окуляри безшнурка на шию - знову ж таки квест з пошуку окулярів, статистика невтішна.

5.    На випадок дощу - водонепроникна куртка, яку ми видаємо безкоштовноабо своя.

6.    Сухий рушник - у машину супроводу

7.    Сухий комплект одягу - особливо в осінньо-весняний період

8.    Термос з гарячим чаєм (глінтвейн/коньяк - виключно після сплаву)

9.    Фототехніка - краще віддати водієві, він закінчив курси фотографів

10.  Документи, які посвидчують особу: будь-що з фотографією та печаткою держ. установи

11.  Хороший настрій та памперси, якщо сплав у повінь.

Основні терміни та поняття у водному туризмі



Водні перешкоди

http://www.splav.lviv.ua/index.php?id=13&lg=ua


словник спелеолога   



http://www.splav.lviv.ua/index.php?id=20&lg=ua  

Вернуться к дискуссии

(С) 2008-2024, Христианский Форум.
Комментарии, замечания, пожелания и предложения адресуйте нашему вебмастеру
Размещено в дата центре компании dline.ua