Мир вам и дому вашему
Поиск по форуму:

Молитва

Автор
Тема:
Ігор Чернешенко Проповедник ЦХ
Зарегистрирован: 13.08.2009 Откуда: Украина Сообщения: 575
26.01.2010 9:41
Андріє, мир вам!
Ваші думки про мене, як "языковеда" дещо завищені :)

Було багатенько постів, а мій мозок не може відразу звести всю інформацію в логічну послідовність, тому дозволю вибудувати свою послідовність.

Якщо я вірно памятаю, то дійсно, слова, що знаходяться в 1 Тим 2, на початку, мають близьке значення, але відрізняються відтінками, тобно це не повні синоніми.

Чому я ввжаю дивним, коли в молитві до Бога люди "розмовляють один із одним"? Бо не бачу жодного приклада в Писанні. Молитва - це розмова з Богом, коли людина постає перед Його пристолом, Його величчю. Його дивовижність, слава, велич - вони затінять все на цьому світі, немає нічого і нікого, хто чи що могло б займати ще місце коло нього. Якщо я молюся Богу і думаю про те, як би ще й чоловікові/дружині що сказати, то я можу розділяти молитву на двох. Але це - ІМХО acute


"Вести молитву". Дійсно, цієї фрази в Біблії немає, як немає і слова Біблія в Біблії :), але поняття є. Дії 4:24 - молилися однодушно. Не сказано, але швидше за все, якщо це не було "чудесно", то хтось повинен був проводити молитву для "однодушності" і "одностайності". І зараз таке поняття спостерігається в наших громадах під час публічних молитв.

Те, що Ісус цитувас Старий Заповіт, не робить СЗ законом для нас. Ісус використовував його для підтвердження, ілюстрацій, доказів, але дав Свій, Новий Заповіт. Старий Заповін не перестав бути словом Бога і істиною, але закон, який в ньому, над нами не власний. Відповідно і заборони і дозволи - не для нас. Ми можемо звідтіля брати інформацію про світ, людину, характер Бога, історію, бо це все незмінне і не є частиною закону, тому не може бути відмінене.

Щодо публічності молитов із 1 Тим 2, то повинен визнати, тут неможливо говорити однозначно, бо і контекст тут не дуже в нагоді. Може хто допоможе розібратися із "гунея"(жінка) і "анер"(чоловік)? Бо я на роботі, а тут і-сорда немає.

Ще виникла думка: як ви дивитеся на 1Кор 11:1-11? Там прямо про це не сказано, але сказано (от закрутив shok)
Говориться про молитву і відносини чоловіка і жінки. Як щодо знака влади, "ієрархії" (не люблю це слово, але ж обєктивно і слово і поняття існують)?

Доречі, сподобалася думка Діми про особливість стосунків чоловіка і дружини. Але над цим треба ще помислити і знайти або не знайти ще які аргументи крім того, що мені "сподобалося", а то мало що мені подобається чи не подобається.
Сообщение отредактировал Ігор Чернешенко - 26.01.2010 09:49

Вернуться к дискуссии

(С) 2008-2024, Христианский Форум.
Комментарии, замечания, пожелания и предложения адресуйте нашему вебмастеру
Размещено в дата центре компании dline.ua