Мир вам и дому вашему
Поиск по форуму:

Христианство на практике

Автор
Тема:
Ігор Чернешенко Проповедник ЦХ
Зарегистрирован: 13.08.2009 Откуда: Украина Сообщения: 575
17.03.2010 14:02
Galukd
Брате, я хочу дещо уточнити. Мова йде про те, чи допустимо (морально, добре, мудро, чесно) запобігати вагітності в період можливого запліднення яйцеклітини з одночасним бажанням отримати задоволення від сексуальних стосунікв (одне хочу, а інше не хочу), чи мова йде взагалі про явище, підхід (запобігання у будь-якому випадку)?

Брате, дякую за питання, це як ковток свіжого повітря. Чесно кажучи, написав був попередній пост, але так і не відправив, бо були деякі гострі міркування з приводу логіки братів. Вже і рукою на тему махнув, адже відповіді на питання ні разу не отримав, все прослідковувалася чітка тенденція до підміни тезису, і розповіді про презервативи і аборти, тощо. А тут такий подарунок!

Я розділяю ті два питання, які ти поставив у пості.
Galukd
1) Сексу хочу, а дітей ні, тому використовую контрацепцію (і це не добре).
2) Сексу хочу, дітей ні, і тому відмовляюсь від сексу (це допустимо).

Відмінність лише в чому: №1 я оперую поняттями "краще"/"гірше" або "що перед Богом правильніше", бо довести що це "добре/не добре" (може бути повязане із категорією гріха) видається складним.
Говорити про те, що будь-яка контрацепція в принципі недопустима і гріховна - говорити більше, ніж написано і ніж можна довести, а відповідно, це буде неправильно.

Я схильний до думки (яку важко довести однозначно в силу відсутності прямої заповіді чи обовязкового принципу), що коли люди обирають контрацепцію, щоб отримати задоволення (або задовольнити потреби) але відмовитися від дітонародження, яке фізіологічно повязане із сексом, то таким чином люди влазять в Божий порядок. Те, що придумує людина на заміну Божому створенню - завжди і завжди гірше за те, що Господь створив. Це ще і певною мірою егоїзм і поступництво "сучасним умовам" життя. Ми часто цитуємо слова Йова із Йова 2:10, і так же героїчно відмовляємося від благословіння, щоб прийняти "добре" (секс) і відкинути "інше" (дітей).


Тут є ще багато суміжних тем, про що, якщо Господь дасть наснаги і часу поговоримо. Зокрема про різні методи контрацепції, абортивні і неабортивні.

Є одна річ, яка все-таки засмучує. Це процес ведення дискусії на форумі. Не скажу, що я був на висоті, але не лише я. Під час розмови чітко було видно як брати допускали порушення 3-х із 4-х основних законів логіки (тотожності, достатньої підстави, виключеного третього), використовували підміну понять, підміну тезису (рясно), примушували мене привести чіткі заборони (в той час, як як 2 рази чітко писав, що це, швидше за все, питання думки), використовували софістичні прийоми (несвідомо).

Якщо в такому питанні ми використали такий широкий боєзапас невідповідних аргументів, то як бути із питаннями, які складніші? Якщо наше мислення функціонує так само в складних питаннях, то як щодо незангажованості, відкритості розуму?
Принаймні для мене є над чим подумати.

Вернуться к дискуссии

(С) 2008-2024, Христианский Форум.
Комментарии, замечания, пожелания и предложения адресуйте нашему вебмастеру
Размещено в дата центре компании dline.ua